Oferujemy organizację warsztatów tematycznych dla różnych grup wiekowych (nie mniej niż 10 osób i nie więcej niż 25 osób), prowadzonych przez wykwalifikowana zielarkę i fitoterapeutkę. Czas trwania warsztatów od 1,5h do 2h.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Terminy i szczegóły oferty do uzgodnienia telefonicznie.

Warsztaty


Uczestnicy warsztatów tworzą własną sól z ziołami oraz olejkami eterycznymi, zamkniętą w eleganckim słoiku, którą mogą wykorzystać w domowym SPA lub podarować bliskiej osobie jako nietuzinkowy podarunek.

W trakcie warsztatów uczestnicy komponują swoją mieszankę ziołową poznając przy tym podstawowe wiadomości o ziołach: jak je rozpoznawać, jak zbierać, jak suszyć i przechowywać oraz jak z nich bezpiecznie korzystać.

Uczestnicy czynnie biorą udział w powstawaniu mydełek z naturalnymi dodatkami takimi jak zioła, kwiaty, miód, naturalne aromaty. Dedykowane są szczególnie osobom o wrażliwej skórze ale także tym, którzy chcą obdarować kogoś oryginalnym prezentem.

Teoria i praktyka w jednym czyli możliwość wykonania nastawu octowego, który każdy zabiera ze sobą, a jednocześnie zdobycia niezbędnych informacji o tym co to jest fermentacja i jak przebiega. Jak dbać o domowy ocet i do czego go wykorzystać.

Spacer po „Przytuliowym” Herbarium, gdzie zebrane są rośliny stosowane niegdyś przez górali beskidzkich do wytwarzania lekarstw i praktyk magicznych. Można tu zobaczyć „na żywo” i nauczyć się rozpoznawania najpopularniejszych rodzimych ziół, zapoznając się z ich właściwościami leczniczymi.

Uczestnicy warsztatów poznają tajniki tworzenia pięknych świec z ziołami, kwiatami, przyprawami i innymi ozdobami. Wyniosą ze spotkania samodzielnie zrobioną świecę, która stanie się aromatyczną dekoracją domu albo idealnym, ekologicznym prezentem, oraz cenną wiedzę.
Skip to content